Mozilla wstrzymuje darowizny w kryptowalutach

Z powodu ich negatywnego wpływu na środowisko.

Mozilla, fundacja rozwijająca m.in. przeglądarkę Firefox i klient poczty Thunderbird, wstrzymuje przyjmowanie darowizn w kryptowalutach. Powodem jest zły wpływ na środowisko.

W ubiegłym tygodniu organizacja przypomniała na Twitterze, że przyjmuje wpłaty w kryptowalutach. Wiadomość spotkała się z negatywną reakcją społeczności i deweloperów związanych dawniej z projektem.

Mozilla odniosła się do krytyki, dziękując za dyskusję i dodając, że „wiele się zmieniło”, od kiedy uruchomiono system darowizn w kryptowalutach. Zarząd wstrzymał przyjmowanie dotacji w wirtualnej walucie do czasu sprawdzenia, czy są zgodne z polityką klimatyczną fundacji.

Przypomnijmy, że rynek kryptowalut spotyka się z negatywną reakcją ze strony środowisk proekologicznych ze względu na wysokie zużycie energii elektrycznej, niezbędnej do ich tzw. wydobywania oraz działania systemu transakcji.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Maciej Żbik

Maciej Żbik

News Writer

Maciek interesuje się technologią od momentu, kiedy zepsuł swój pierwszy komputer. Szczególnie pasjonuje go elektronika z lat 90. i 80. Miłośnik anime oraz majsterkowicz-samouk.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami