Fani Battlefield 2042 narzekają na brak komunikacji. Usunięto popularny tryb

Rush tylko w Portalu.

Studio DICE usunęło ceniony przez graczy tryb rozgrywki Rush z domyślnej playlisty w trybie Portal w Battlefield 2042, co wywołało szerzej zakrojoną dyskusję na temat komunikacji z fanami.

Pozbycie się Rush - dobrze znanego także z wielu poprzednich odsłon serii - spotkało się z krytyką. Opcja zabawy była bardzo popularna, a miłośnicy nawoływali wręcz do uwzględnienia jej na stałe.

Tymczasem zmienianie domyślnej listy atrakcji w module Portal to jedna z cech charakterystycznych tej sekcji Battlefield 2042.

Rush nadal można uruchomić na własnych serwerach w Portalu, lecz z ograniczeniami w sferze zdobywanych punktów doświadczenia. Te wprowadzono jakiś czas temu w odpowiedzi na nadużycia.

Fani zapewniają, że to kolejny symptom szerszego problemu, jakim jest właśnie brak komunikacji ze strony DICE i Electronic Arts, a także nie wsłuchiwanie się w głos społeczności.

Od czasu premiery w listopadzie gra poprawiła się pod względem problemów technicznych, lecz nadal nie udaje się powstrzymać odpływu graczy. Tymczasem jeden z najnowszych oficjalnych komunikatów wydaje się po prostu rozbudowywać założenia uniwersum:

Co więcej, w odpowiedzi na krytykę Andy McNamara - globalny szef komunikacji w sferze strzelanek i Star Wars w EA - we wpisie na Twitterze pominął podnoszone kwestie i apelował tylko, by uszanować fakt, że deweloperzy zasługują na przerwę świąteczną.

Wiadomość szybko jednak usunął, zapewne po zdaniu sobie sprawy z faktu, że narzekania graczy pojawiały się już na długo przed świętami. „Wygląda na to, że mój wiadomość nie była jasna. Przepraszam” - dodał.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami