E3 2022 ponownie tylko w formie online

Fizyczne wydarzenie odwołane.

Organizatorzy targów E3 poinformowali, że wbrew wcześniejszym zapewnieniom tegoroczna edycja nie odbędzie się w formie fizycznej. Powodem jest koronawirus w wariancie omikron.

„Z powodu zagrożeń zdrowotnych związanych z COVID-19 i ich potencjalnego wpływu na bezpieczeństwo wystawców i odwiedzających, w 2022 roku nie odbędą się E3 z osobistym udziałem ludzi" - ogłosili przedstawiciele ESA w oświadczeniu dla serwisu VentureBeat.

Stowarzyszenie jednocześnie zaznaczyło, że nie rezygnuje z targów, aczkolwiek więcej szczegółów na temat tegorocznej edycji ujawni w późniejszym terminie.

e3_2021_cyfrowo
E3 2021 odbyły się tylko wirtualnie

Dopytani przez VentureBeat przedstawiciele ESA przyznali, że - wzorem ubiegłego roku - w planach jest cyfrowa odsłona imprezy. Przekonują, że są „podekscytowani możliwościami eventu online”. Jeszcze w kwietniu twierdzono, że targi wrócą w formie fizycznej.

Mimo że E3 2022 z osobistym udziałem odwiedzających odwołano dopiero teraz, dziennikarz Mike Futter wskazuje, że decyzję podjęto kilka miesięcy temu. W połowie listopada słyszał bowiem od informatorów, że organizatorzy anulowali rezerwacje w Convention Center, gdzie zazwyczaj odbywa się wydarzenie.

Na ogłoszenie ESA zareagował już Geoff Keighley. Znany prezenter potwierdził, że w tym roku odbędzie się następna edycja Summer Game Fest, czyli serii internetowych prezentacji, podczas których zostaną pokazane nowości od różnych deweloperów i wydawców.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami