Studio twórców Forza Horizon traci szefa. Menedżer odchodzi po 12 latach

Zmiany w Playground Games.

Microsoft poinformował, że współzałożyciel i dotychczasowy szef Playground Games - Gavin Raeburn - odchodzi ze studia, z którym związany był 12 lat.

Zespół jest jednym z najważniejszych należących do koncernu z Redmond. Ekipa odpowiada za powstanie i rozwój wyścigowej serii Forza Horizon, której najnowsza część ukazała się w listopadzie ubiegłego roku, a także pracuje nad kolejną odsłoną cyklu Fable.

Raeburn założył Playground Games w 2009 roku wraz z Ralphem Fultonem i Trevorem Williamsem. Microsoft ogłosił już, że ten ostatni w trybie natychmiastowym zastąpił wspomnianego menedżera na stanowisku dyrektora studia.

- Dziękujemy Gavowi, jednemu z założycieli Playground Games, za jego kierownictwo i wkład w serię Forza Horizon i życzymy mu wszystkiego najlepszego - oznajmił Alan Hartman z Microsoftu w komunikacie przekazanym naszym kolegom z brytyjskiego Eurogamera.

Przedstawiciel koncernu z Redmond zaznaczył jednocześnie, że studio koncentruje się obecnie na rozwijaniu piątej części wyścigowego cyklu oraz pracach nad Fable, które ma być nowym początkiem dla marki.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami