Ujawniono karty graficzne RTX 3050. "Budżetowy" ray tracing i DLSS

Premiera 27 stycznia.

Nvidia ujawniła kartę graficzną RTX 3050 podczas konferencji przed targami CES. Sprzęt zadebiutuje pod koniec stycznia, wyceniony - w USA - na 249 dolarów.

Prosty przelicznik na złotówki sugeruje około 1 tys. zł, lecz rzeczywistość w sferze cen GPU ma obecnie bardzo mało wspólnego z sugerowanymi kwotami detalicznymi, więc na konkrety przyjdzie poczekać.

Pewne jest, że sprzęt zadebiutuje 27 stycznia, ale trudno nazwać go nowością. Modele RTX 3050 i RTX 3050 Ti są dostępne w laptopach już od jakiegoś czas, a teraz otrzymujemy po prostu wersję desktop.

1

Urządzenie będzie wyposażone w 8 GB pamięci GDDR 6 i powinno zapewnić 9 tflops mocy w obliczaniu shaderów oraz 18 tflops w przypadku ray tracingu. Najważniejsze jest bowiem, że mówimy o architekturze Ampere, a więc oferującej wszystkie najnowsze rozwiązania, w tym także DLSS.

Nvidia zaoferowała powyższy wykres wydajności, który ciężko jednak nazwać bezpośrednim porównaniem, łączącym włączony RT i DLSS z kartami, które tych technik nie wspierają. Ponownie, na konkrety także przyjdzie poczekać.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami