Samsung przedstawia pierwszy na świecie monitor 4K 240 Hz

Oraz dwa inne modele.

Samsung przedstawił trzy modele monitorów, które trafią do sprzedaży w 2022 roku. Wśród nich uwagę zwraca propozycja dla graczy - pierwszy na świecie wyświetlacz z matrycą 4K, odświeżaniem 240 Hz i czasem reakcji 1 ms.

Model Odyssey Neo G8 ma rozmiar 32 cale, zakrzywioną konstrukcję i matrycę wykonaną w technologii Quantum Mini LED. Z tyłu wyświetlacza znajdują się wielokolorowe diody CoreSync - podświetlają one przestrzeń za ekranem, według producenta pogłębiając odczucie immersji. Dodatkowo monitor obsługuje funkcję HDR, przy jasności do 2000 nitów.

samsung_monitory_2022_content_1
Samsung Odyssey Neo G8

Pozostałe dwa ekrany dedykowane są stacjom roboczym: Smart Monitor M8 to ekran o rozdzielczości 4K i przekątnej 32 cale, wyposażony w ekosystem Smart TV. Dzięki uniwersalnym złączom USB-C i zestawowi wbudowanych aplikacji, zapewnia dostęp do podstawowych narzędzi roboczych nawet bez podłączenia do komputera.

samsung_monitory_2022_content_2
Samsung Smart Monitor M8

High Resolution Monitor S8 to z kolei propozycja dla artystów i grafików. Dostępny w rozmiarach 27 i 32 cale wyświetlacz zaprojektowano pod kątem jak najdokładniejszego odwzorowania barw. Wyświetlacz wyposażono standardowo w mocowanie VESA i porty LAN, umożliwiając łatwe dołączenie wyświetlacza do swojego stanowiska pracy.

samsung_monitory_2022_content_3
Samsung High Resolution Monitor S8

Więcej szczegółów na temat wyświetlaczy Samsung ujawni podczas tegorocznych targów CES, które odbędą się w dniach 5 - 8 stycznia.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Maciej Żbik

Maciej Żbik

News Writer

Maciek interesuje się technologią od momentu, kiedy zepsuł swój pierwszy komputer. Szczególnie pasjonuje go elektronika z lat 90. i 80. Miłośnik anime oraz majsterkowicz-samouk.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami