Kolejny rekord liczby użytkowników na Steamie. Już prawie 30 mln

Pomogły zapewne święta.

Wczoraj po południu na Steamie zalogowanych było niemal 28 milionów użytkowników jednocześnie. Dokładnie rzecz ujmując, mowa o 27,942 mln grających i przeglądających sklep.

Krótko po świętach w sieci pojawiły się obawy, że takie liczby mogą już nie wrócić, ponieważ aplikacja Valve została rzekomo zablokowana w Chinach, gdzie dotychczas - i ku sporemu zaskoczeniu - działała bez przeszkód.

Sytuacja okazała się być bardziej skomplikowana niż się pierwotnie wydawało, lecz wszystko wskazuje na to, że nie mieliśmy do czynienia z blokadą, lecz z tajemniczymi, tymczasowymi problemami, a teraz sytuacja wróciła już do normy.

1
Gratulacje

Wróciły więc także rekordy, a 2 stycznia wydawał się być idealną datą na granie, w ramach niedzielnego odpoczynku po noworocznym świętowaniu. Na podobny pomysł wpadło niemal 28 milionów graczy.

Niedawno - pod koniec listopada - ustanowiono poprzedni rekord, na poziomie 27,38 mln użytkowników. Pomogła wtedy jesienna wyprzedaż, a także Święto Dziękczynienia w USA i słynny Czarny Piątek.

Wcześniejszy rekord - 26,9 mln - osiągnięto w kwietniu. W 2020 roku wynik poprawiano aż sześciokrotnie, podczas gdy globalna pandemia Covid-19 zachęcała - lub zmuszała - do pozostania w domach.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami