Final Fantasy 7 Remake na PC to rozczarowanie - analiza Digital Foundry

Sporo problemów.

Zaprzyjaźniona redakcja Digital Foundry opublikowała pełną analizę Final Fantasy 7 Remake w wersji PC. Dziennikarze potwierdzają wstępne opinie i nazywają edycję komputerową rozczarowaniem.

Największe problemy dotyczą optymalizacji. Dochodzi do dużych spadków liczby klatek na sekundę - nawet na procesorze Intel Core i9 10900K i karcie graficznej GeForce RTX 3090 nie udaje się osiągnąć płynnej rozgrywki w rozdzielczości 1080p i 60 FPS. Nie pomaga też obniżenie limitu FPS do 30.

Co ciekawe, gra znacznie spowalnia przede wszystkim podczas poruszania postacią i kamerą, co może sugerować kłopoty z obliczaniem shaderów. Tym bardziej, że podobną sytuację obserwowano już w innych tytułach na silniku Unreal Engine 4.

Autorom udało się rozwiązać problemy, uruchamiając Final Fantasy 7 Remake pod bibliotekami DirectX 11. Wówczas produkcja zaczęła działać znacznie płynniej - zdarzały się duże spadki, ale nie tak poważne i nie uniemożliwiały rozgrywki.

To nie jedyne zarzuty pod adresem gry w wersji PC. Dziennikarze Digital Foundry zwracają uwagę, że najwyższe ustawienia graficzne odpowiadają oprawie wizualnej z PS5. Nie wykorzystano więc szansy, by na komputerach zaoferować na przykład lepsze tekstury, a jedyna przewaga dotyczy możliwości zwiększenia dystansu rysowania postaci niezależnych.

final_fantasy_7_remake_pc_ustawienia
Ustawienia Final Fantasy 7 Remake w wersji PC są dość ubogie

Krytykowana jest skąpa liczba opcji w menu. Brakuje między innymi funkcji związanych z wygładzeniem krawędzi, filtrowaniem tekstur i rozmyciem. Nie ma nawet obsługi ultrapanoramicznych wyświetlaczy, a twórcy nie zaimplementowali również ray tracingu i DLSS.

Digital Foundry przekonuje, że Final Fantasy 7 Remake na PC jest rozczarowaniem, zwłaszcza na tle Final Fantasy 15. Redakcja przypomina, że wspomniana pozycja - ostatnia duża odsłona cyklu wydana na komputerach - oferowała szereg funkcji, które są niedostępne w nowszym tytule.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami