Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ubisoft wierzy, że gracze przyzwyczają się do NFT jak do DLC i lootboxów - raport

Zapewnia szef firmy na spotkaniu z pracownikami.

Szef Ubisoftu podczas spotkania z pracownikami przekonywał, że gracze przyzwyczają się do elementów NFT, które są wprowadzane do gier firmy w ramach platformy Quartz - wynika z nieoficjalnych wieści.

O sprawie pisze Kotaku, powołując się na anonimowych informatorów. Dyrektor generalny wydawcy - Yves Guillemot - w minionym tygodniu przeprowadził podobno nieoczekiwaną telekonferencję z deweloperami zatrudnionymi w paryskim studiu firmy. To właśnie ten zespół odpowiada za rozwój Ghost Recon Breakpoint, które jest pierwszym tytułem spółki z NFT.

Spotkanie jest reakcją na głosy zaniepokojenia ze strony zarówno fanów, jak i pracowników Ubisoftu. Twórcy wspomnianej strzelanki obawiają się bowiem, że nowy pomysł szefostwa negatywnie odbije się na reputacji gry - odbudowywanej po nienajlepszej premierze.

Zobacz na YouTube

W trakcie telekonferencji Guillemot przekonywał podobno, że firma spodziewała się krytyki platformy Quartz. Sytuację porównał ponoć do okoliczności wprowadzania DLC, mikropłatności i lootboxów, które również nie podobały się wielu graczom, ale stały się branżowym standardem. Menedżer wierzy, że podobnie będzie z NFT.

Według Kotaku, szefa Ubisoftu pytano o kolejne sposoby wykorzystania NFT w grach. Dyrektor generalny nie przedstawił konkretnych szczegółów, ograniczając się do stwierdzenia, że użytkownicy otrzymają możliwość budowania i sprzedawania wirtualnych domów. Używał też takich określeń jak „metaverse” i „sieć 3.0”.

Deweloperzy obawiają się, że nacisk na platformę Quartz będzie oznaczał dodatkowe obowiązki dla twórców, którzy i tak są przeciążeni, często pracując po godzinach. Jeden z rozmówców portalu mówi, że pomysł wydawcy „to tylko kolejny sposób wyciągania pieniędzy” od graczy.

Przypomnijmy: w ubiegłym tygodniu do Ghost Recon Breakdown dodano opcję kupienia elementów kosmetycznych pod nazwą „Digits”. Nie są to zwykłe skórki dla broni czy pancerzy, ale tokeny NFT, które można odsprzedać.

Read this next