Rosja zablokuje kryptowaluty?

Kraj może podążyć śladem Chin.

Reuters informuje, że rosyjski bank centralny rozważa zakazania inwestycji w kryptowaluty, które postrzegane są jako zagrożenie dla finansowej stabilności Rosji.

Agencja powołuje się na dwa anonimowe źródła powiązana z tamtejszym rynkiem finansowym. Dziennikarze podkreślają, że Rosjanie od dawna krytykują cyfrową walutę, twierdząc, że może być wykorzystywania do prania brudnych pieniędzy lub wspierania terroryzmu.

Władze zalegalizowały kryptowaluty w 2020 roku, ale zabroniły płatności z ich pomocą. Teraz rosyjski bank centralny prowadzi podobno rozmowy z „rynkowymi graczami i ekspertami” o całkowitej blokadzie. Zakazane byłoby kupowanie nowych zasobów.

geforce_rtx_3090_ceny
W wyniku zakazu mogą potanieć karty graficzne

Kraj podążyłby więc śladem Chin, które już jakiś czas temu zakazały kryptowalut. To właśnie w wyniku działań podjętych Przez Państwo Środka większość tak zwanych „górników” przeniosła się do Rosji.

Co ciekawe, według oficjalnych informacji przekazywanych przez rosyjski bank centralny, roczna wartość transakcji dokonywanych z pomocą wspomnianych walut u naszych sąsiadów wynosi 5 miliardów dolarów.

Reuters przypomina zarazem, że Rosja rozważa wprowadzenie do obrotu własnej kryptowaluty w formie cyfrowego rubla, co miałoby pomóc w zmodernizowaniu systemów finansowych.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami