Legendarny Peter Molyneux tworzy grę na bazie technologii blockchain

Z nową kryptowalutą.

Peter Molyneux, słynny producent serii Fable czy Black & White, ogłosił nowy projekt studia 22cans, które założył w 2012 roku. Mowa o Legacy, tytule bazującym na blockchainie.

Co więcej, produkcja będzie symulatorem prowadzenia własnego biznesu we współczesnym środowisku kryptowalut. Premiera w przyszłym roku na platformie Gala Games.

Blockchain to - w uproszczeniu - rodzaj bazy danych, składającej się z bloków złożonych z przeróżnych treści. Technologia służy obecnie głównie do napędzania przeróżnych kryptowalut, ale innym popularnym zastosowaniem są tokeny NFT.

W ramach takiego podejścia blockchain przechowuje informacje na temat tego, kto jest aktualnie właścicielem danego NFT. Tym może być wiele różnych rzeczy: fragmenty kodu, obiekty do wykorzystania w grach, czy - co obecnie popularne - link do zwykłych plików graficznych.

1
2

Podstawą ekonomii w Legacy będzie nowa kryptowaluta - LegacyCoin - bazująca na blockchainie Ethereum.

„Nowa waluta ma wiele zastosowań: kupowanie kluczy Legacy, handlowanie w ramach ekonomii gry, nabywania ekskluzywnych przedmiotów NFT i wiele innych innowacyjnych opcji, które ujawnimy później” - napisano na oficjalnym blogu.

Ostatnim tytułem 22cans było Godus, wydane siedem lat temu. Grę opublikowano w programie Early Access, lecz szybko porzucono. Wcześniej ukazało się Curiosity: What's Inside the Cube?, a ramach którego producent obiecywał, że „zmieni życie” gracza, który dotrze do wnętrza sześcianu.

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami