Halo Infinite - brak wstępnego pobierania problemem dla czekających na kampanię

Zagramy dopiero o 19:00.

Ostrzeżenie dla osób planujących rozpoczęcie kampanii Halo Infinite jeszcze dzisiaj, w dniu premiery: zabawa nie jest jeszcze możliwa, nawet w przypadku posiadania płyty i włożenia jej do napędu konsoli.

Problemem jest fakt, że nie wszystkie pliki znajdują się na krążku. Jak informowaliśmy już wcześniej, około 15 GB należy pobrać dodatkowo. To samo w sobie jest pewnym utrudnieniem, lecz kłopoty potęguje fakt, że dane nie są jeszcze dostępne - stanie się tak dopiero o godzinie 19:00.

Zobacz także: Halo Infinite - Poradnik, Solucja

Microsoft nie zadbał o opcję pre-loadu kampanii, więc należy po prostu uzbroić się w cierpliwość. Informacje na ten temat nie były szerzej dostępne wcześniej, więc szczególnie poszkodowani są najbardziej zagorzali fani, którzy - na przykład - wzięli wolne w pracy.

Konieczność aktualizacji gier wydawanych na płytach nie jest oczywiście niczym nowym już także w przypadku produkcji konsolowych, lecz premierowe patche są zazwyczaj mniejsze - lub dostępne z wyprzedzeniem.

Obecnie w Halo Infinite brakuje też opcji instalacji kampanii bez trybu wieloosobowego, co mogłoby zmniejszyć rozmiar. Dość powiedzieć, że opowieść fabularna na Steamie udostępniana jest jako DLC do multiplayera.

Warto dodać, że multiplayer wydaje się być częścią wspomnianych 15 GB, które będziemy musieli ściągnąć po oficjalnym udostępnieniu gry. Jeśli więc posiadamy już tryb wieloosobowy na dysku, późniejsze pobieranie będzie krótsze.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami