Nvidia odwołuje RTX 2060 12 GB w wersji referencyjnej

Na dzień przed premierą.

Karta GeForce RTX 2060 w wersji 12 GB zadebiutuje 7 grudnia, jednak Nvidia niespodziewanie usunęła ze strony produktu wszelkie odniesienia do zapowiadanego wydania referencyjnego - tzw. „Founders Edition”.

Według oświadczenia, jakie uzyskał od przedstawiciela Nvidii serwis TechPowerUp, odświeżony RTX 2060 będzie dostępny jedynie w wersjach przygotowanych przez zewnętrzne firmy.

nvidia_odwoluje_2060_fe_content
Specyfikacja RTX 2060 12 GB na tle pozostałych odmian karty (źródło: TechPowerUp)

Nie znamy na ten moment powodu, dla którego wersja „Founders Edition” została odwołana, więc trzeba czekać na komunikat ze szczegółami. Być może za decyzją stoi niska popularność kart referencyjnych na tle pozostałych wersji, która w przypadku RTX 2060 12 GB mogłaby się przełożyć na niską opłacalność.

Dla klientów oznacza to nieco wyższą cenę produktu - modele referencyjne można zamówić bezpośrednio od producenta układu, a koszt zwykle równy jest sugerowanej cenie detalicznej. Modele zewnętrznych firm mogą kosztować więcej, jednak cechują się m.in. poprawionym systemem chłodzenia czy podkręconymi parametrami.

Cena i szczegóły dostępności odświeżonego wydania budżetowej karty zostaną ujawnione jutro. RTX 2060 12 GB prawdopodobnie już w momencie premiery będzie dostępny w sklepach.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Maciej Żbik

Maciej Żbik

News Writer

Maciek interesuje się technologią od momentu, kiedy zepsuł swój pierwszy komputer. Szczególnie pasjonuje go elektronika z lat 90. i 80. Miłośnik anime oraz majsterkowicz-samouk.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami