Final Fantasy 14 znowu bije rekordy popularności

Dzięki rozszerzeniu.

Wczesny dostęp do rozszerzenia Endwalker dla Final Fantasy 14 pozwolił grze MMORPG po raz kolejny pobić rekord popularności na Steamie.

Jak wynika z danych serwisu SteamDB, wczoraj wieczorem osiągnięto liczbę ponad 95 tysięcy użytkowników jednocześnie. Wielu z nich czekało zapewne w długich kolejkach na serwery, lecz nadal byli wliczani.

Wcześniej w tym roku popularność tytułu eksplodowała ze względu na szereg czynników, w tym spadające zainteresowanie World of Warcraft i - co za tym idzie - przybycie wielkich streamerów.

Dzięki temu w lipcu osiągnięto pierwszy rekord liczby użytkowników - 67 tysięcy. Nieco wcześniej - pod koniec czerwca - jednocześnie grało około 40 tys. osób, więc można przyznać, że Final Fantasy 14 więcej niż podwoiło zainteresowanie w zaledwie sześć miesięcy.

Warto jednocześnie dodać, że w Endwalker grają obecnie tylko osoby dysponujące wcześniejszym dostępem do dodatku. Oficjalna premiera rozszerzenia odbędzie się jutro, 7 grudnia, przyciągając zapewne jeszcze większe rzesze fanów.

Już teraz kolejki na serwery są jednak bardzo długie, często rzędu kilku godzin. Dlatego też Square Enix zdecydowało się w ramach zadośćuczynienia zaoferować dodatkowe siedem dni subskrypcji wszystkim osobom, które posiadają pełną wersję.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami