Spartacus to odpowiedź PlayStation na Xbox Game Pass - informuje Bloomberg

Nowa usługa Sony.

Renomowany dziennikarz Jason Schreier z Bloomberga twiedzi, że Sony pracuje nad projektem, który jest podobno odpowiedzią na Xbox Game Pass od Microsoftu.

Redaktor powołuje się na informatorów zaznajomionych z planami japońskiej firmy i na pozyskane dokumenty. Usługa o roboczej nazwie Spartacus jest abonamentem, który za określoną opłatę zaoferuje posiadaczom konsol PlayStation dostęp do katalogu gier.

Subskrypcja pojawi się podobno wiosną 2022 roku na PS5 i PS4. Projekt połączy dwie odrębne aktualnie inicjatywy - PS Plus i nieobecne na razie w Polsce PS Now. Według Bloomberga, Sony chce zachować pierwszą z marek, ale stopniowo wygaszać drugą.

sonyu_game_pass
Spartacus jest podobno projektowany jako odpowiedź na Xbox Game Pass.

W planach są rzekomo trzy plany abonamentowe. Pierwszy zagwarantuje benefity ze standardowego PlayStation Plus, czyli pozwoli grać w sieci i co miesiąc umożliwi odebranie kilku tytułów bez dodatkowych opłat. Drugi zaoferuje zaś dostęp do dużego katalogu gier - wzorem Game Passa.

Z dokumentów, w których posiadanie wszedł Schreier, wynika, że trzeci wariant zostanie uzupełniony o rozszerzone dema, opcję zabawy w chmurze poprzez streaming i zestaw klasyków z PS1, PS2, PS3 i PSP.

Przedstawiciele Sony nie skomentowali wieści. Przypomnieć jednak należy, że szefowie firmy kilkukrotnie sugerowali, że trwają prace nad odpowiednikiem Xbox Game Pass.

Reklama

Skocz do komentarzy (8)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (8)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami