Po fali krytyki, twórcy Battlefield 2042 zabierają głos w sprawie skina Świętego Mikołaja

Strój nie trafi do głównego trybu.

W świetle krytyki i niezadowolenia graczy z odkrytego niedawno skina Świętego Mikołaja zmierzającego do Battlefield 2042, studio Dice zdecydowało się skomentować sprawę. Z komentarza deweloperów wynika, że jeżeli strój w ogóle trafi do gry, to wyłącznie do specjalnych rozgrywek w trybie Portal.

„Dzisiaj część z was przez przypadek mogła się przyjrzeć świątecznym przedmiotom kosmetycznym, więc chcieliśmy wyjaśnić, jak zamierzamy ich użyć” - głosi początek wątku na przeznaczonym do komunikacji z fanami Twitterze Battlefield Direct Communication.

Deweloperzy twierdzą, że rozwój gry-usługi wymaga pracy z wielomiesięcznym wyprzedzeniem, co przekłada się na większą elastyczność w przyszłości. Przekonują też, że o ile skiny są już przygotowane, aktualny plan nie obejmuje wykorzystania ich w trakcie nadchodzących świąt. Ponadto, przedmioty kosmetyczne nie są przeznaczone dla głównego trybu.

„Tworzymy unikalne przedmioty do pojedynczego użycia w specjalnych trybach w Portalu, by jeszcze mocniej rozwinąć fantazję w specjalnych wydarzeniach. Przez czas trwania wsparcia gry możecie okazjonalnie natknąć się na te przypisane do konkretnych trybów przedmioty, ale nie wpływają one na resztę gry”.

Biorąc pod uwagę reakcję na falę krytyki Świętego Mikołaja, możliwości są dwie: albo Dice faktycznie od początku zakładało ograniczenie specjalnych skinów do wybranych trybów, albo skin miał się pojawić w trybie All-Out Warfare, ale ostra odpowiedź społeczności zmusiła deweloperów do zrewidowania planów.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor  |  PrzemWan

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami