Battlefield 2042 sprzedaje się świetnie - informator podaje szczegóły

Porównanie z poprzednimi odsłonami.

Znany dziennikarz i informator twierdzi, że w trakcie pierwszego tygodnia od premiery, Battlefield 2042 sprzedał się w liczbie 4,23 miliona egzemplarzy. To wynik nieznacznie gorszy od Battlefield 3, jednej z najpopularniejszych odsłon serii.

Zgodnie z danymi, w posiadanie których wszedł Tom Henderson, Dice może być zadowolone z początkowej sprzedaży. Liczby pochodzą podobno z „wewnętrznego raportu” EA.

Choć fakt, że BF 2042 nieznacznie ustępuje „trójce”, wyprzedzając też przy okazji Battlefield 1 czy Battlefield 4 w analogicznym okresie, może imponować, to należy pamiętać, że dane nie obejmują zwrotów, których gracze dokonali między innymi po zagraniu we wczesną wersję produkcji. Henderson nie jest w stanie oszacować liczby reklamacji.

Według serwisu SteamDB, który gromadzi dane na temat Steama, liczba graczy Battlefield 2042 na platformie Valve drastycznie spada. To wynik nie tylko licznych błędów utrudniających zabawę, ale też kontrowersyjnych decyzji projektowych, np. rezygnacji z klas na rzecz Specjalistów.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor  |  PrzemWan

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami