Razer szykuje odpowiedź na Steam Deck - raport

Zestawy deweloperskie trafiły do twórców gier.

Razer szykuje przenośną konsolę do gier, opartą o platformę Android i napędzaną przez najnowszy mobilny procesor dla graczy - Snapdragon G3x. Do twórców gier trafiły już pierwsze zestawy deweloperskie.

Niektóre redakcje otrzymały również broszury informacyjne o nadchodzącym urządzeniu, jednak ze względu na nałożone embargo prasowe, nie mogą zdradzać szczegółów. Niemniej, nawet z dostępnych informacji możemy dowiedzieć się sporo o nowej platformie.

Produkt Razera wyposażony jest m.in. w ekran OLED o rozmiarze 6,65 cala, wysokim odświeżaniu 120Hz i obsługą obrazu HDR. Zasilanie zapewnia pojemna bateria 6000 mAh z funkcją szybkiego ładowania portem USB-C. Samo gniazdo ma również służyć do podłączania akcesoriów i zewnętrznego ekranu, dzięki zgodności ze standardem DisplayPort.

razer_konsola_content
Część specyfikacji konsoli. Grafika zniekształcona, ze względu na embargo prasowe (źródło: videocardz.com)

W kwestii łączności, w urządzeniu znajdziemy modem 5G, kartę Wi-Fi 6E oraz odbiornik Bluetooth 5.2. Nie znamy szczegółów dotyczących specyfikacji procesora Snapdragon G3x, jednak ma on zapewnić „nową jakość” w grach mobilnych.

Niektórzy sugerują, że konsola może być również dostosowana do platform streamingowych, wspierając m.in. Xbox Cloud Gaming. Cena i data premiery nie zostały na razie ujawnione.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Maciej Żbik

Maciej Żbik

News Writer

Maciek interesuje się technologią od momentu, kiedy zepsuł swój pierwszy komputer. Szczególnie pasjonuje go elektronika z lat 90. i 80. Miłośnik anime oraz majsterkowicz-samouk.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami