Pierwsze kroki Ubisoftu w streamingu - Far Cry 6 z opcją Share Play na PC

Zdalna rozgrywka ze znajomym.

Ubisoft rozpoczął testy Share Play - funkcji, która pozwoli udostępnić grę osobom nie posiadającym własnej kopii tytułu. Opcję obsługuje na razie tylko Far Cry 6 na PC.

Rozwiązanie działa w oparciu o tak zwany streaming. Sesją rozgrywki możemy podzielić się ze znajomym, do którego prześlemy produkcję przez sieć - zasada działania jest podobna do zabawy w chmurze. Do komfortowego działania zalecany jest internet o prędkości 10 Mb/s.

Aby rozpocząć wspólne zmagania w Far Cry 6, należy wysłać zaproszenie użytkownikowi z listy przyjaciół. Jednorazowo mogą trwać maksymalnie godzinę, ale ich liczba jest nieograniczona. Zarówno gospodarz, jak i gość muszą korzystać z Ubisoft Connect.

Udostępnić można sam ekran z naszą rozgrywką lub pozwolić znajomemu przejąć kontrolę, umożliwiając zabawę w strzelance. Drugi użytkownik grać może z pomocą klawiatury i myszy albo pada.

Share Play dostępne jest na razie tylko w Far Cry 6, ale przedstawiciele Ubisoftu zapewniają, że wkrótce opcja pojawi się także w innych tytułach firmy. Z funkcji można obecnie korzystać wyłącznie na PC.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami