GeForce RTX 2060 12 GB potwierdzony - premiera w przyszłym tygodniu

Odświeżony model starszego układu poprawi sytuację na rynku kart?

Nvidia oficjalnie potwierdziła wprowadzenie do sprzedaży modelu karty GeForce RTX 2060, wyposażonego w 12 GB pamięci RAM. Oficjalną premierę zapowiedziano na 7 grudnia i prawdopodobnie tego samego dnia produkt trafi do sklepów.

Dla przypomnienia: standardowa wersja RTX 2060 wyposażona jest w 6 GB pamięci.

Cena karty nie jest jeszcze znana, jednak przedstawiciel Nvidii w rozmowie z The Verge stwierdził, że „jest to wersja premium RTX 2060 i cena to odzwierciedli”. Przewiduje się jednak sugerowaną cenę detaliczną wynoszącą 300 dol. (ok. 1230 zł). Karty nie widać jednak na polskiej stronie Nvidii - nie wiadomo więc, czy trafi do sprzedaży w Polsce.

rtx_2060_12_potwierdzony_content
Czy dwuletni układ z większą pamięcią przekona konsumentów?

Nowy wariant RTX 2060 oparto na modelu RTX 2060 Super, dzieląc z nim taktowanie zegara i liczbę rdzeni CUDA, jednak przy zachowaniu wolniejszej, 192-bitowej magistrali danych z bazowego modelu. Co ciekawe, w przeciwieństwie do wielu budżetowych kart, RTX 2060 12 GB dostępny będzie również w wersji referencyjnej „Founders Edition”.

Przewiduje się również, że RTX 2060 12 GB będzie rozwiązaniem tymczasowym dla segmentu budżetowego. Według przecieków, w połowie przyszłego roku, do sprzedaży ma trafić przeznaczona dla komputerów stacjonarnych wersja karty RTX 3050 - którą możemy na razie znaleźć jedynie w laptopach.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Maciej Żbik

Maciej Żbik

News Writer

Maciek interesuje się technologią od momentu, kiedy zepsuł swój pierwszy komputer. Szczególnie pasjonuje go elektronika z lat 90. i 80. Miłośnik anime oraz majsterkowicz-samouk.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami