EA szykuje "uniwersum Battlefield". Twórca Call of Duty przejmuje nadzór nad serią

Sporo zmian na wysokim szczeblu.

EA przeprowadziło gruntowną restrukturyzację w dziale odpowiedzialnym za rozwój serii Battlefield. Amerykański wydawca planuje przekształcenie cyklu w „połączone uniwersum”.

Najważniejszą zmianą personalną jest zapewne fakt, że ogólny kształt popularnych strzelanek będzie teraz nadzorował Vince Zampella, twórca Call of Duty w Infinity Ward, a później założyciel studia Respawn, odpowiedzialnego za Titanfall.

- Zamierzamy nadal rozwijać i rozbudowywać Battlefield 2042 i badamy różne nowe doświadczenia i modele biznesowe, które moglibyśmy dodać do przygotowanych fundamentów, by zapewnić szeroki przegląd wrażeń dla naszych graczy - wyjaśnia menedżer.

- Zamierzamy zbudować uniwersum Battlefield, składające się z licznych projektów i z graczem jako centralnym punktem - dodaje Zampella w rozmowie z serwisem GameSpot. - Chcemy rozwijać serię i dotrzeć do graczy na ich ulubionych urządzeniach.

Jako przykład rozszerzania horyzontów menedżer podał nadchodzące Battlefield Mobile, które w przyszłym roku wyda studio Industrial Toys.

Ze studia EA Dice odchodzi jednocześnie dotychczasowy menedżer generalny, Oskar Gabrielson. Tymczasem Marcus Lehto - projektant Halo - buduje nowy zespół w Seattle, w celu wprowadzenia większej liczby elementów fabularnych do wspomnianego uniwersum.

Także Ripple Effect - byłe DICE LA, którego szefem jest właśnie Zampella - otrzymało szerszy zakres zadań. Ta firma odpowiadała za tryb Portal w Battlefield 2042, a teraz zajmie się również innymi nowymi „doświadczeniami” w serii.

Innym weteranem serii Call of Duty przejmującym większą kontrolę nad cyklem jest Byron Beede, zatrudniony przez EA już latem obecnego roku.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami