USA powstrzyma boty scalperów? Trwają prace nad ustawą

Specjalnie na święta.

Nowa ustawa w USA planuje ukrócić działanie botów, które scalperzy wykorzystują do automatycznego skupowania sprzętu elektronicznego - i innych przedmiotów - by sprzedać je później z zyskiem.

Projekt o nietypowej nazwie „Stopping Grinch Bots Act” pod koniec listopada zaprezentowała grupa Demokratów, by „powstrzymać technologię, za pomocą której można szybko kupić całe dostawy popularnych świątecznych zabawek i sprzedać je w wyższej cenie” - napisano.

Mowa więc o „zabawkach”, lecz można bezpiecznie założyć, że podobne prawodawstwo przełożyłoby się też na dostępność PlayStation 5, Nintendo Switch, Xbox Series X, kart Nvidii i wielu innych dóbr, które nadal cierpią na problemy z podażą na całym świecie.

1
Dziewczynka próbuje kupić PS5, koloryzowane

Ustawa zyskała już poparcie licznych pro-konsumenckich grup. Krytycy argumentują, że łączenie całej inicjatywy ze świętami nie jest potrzebne, ponieważ kłopoty trwają cały rok. Z drugiej strony, jeśli pomoże przegłosować prawo, zapewne nikt nie będzie narzekał.

Z technicznego punktu widzenia pomysł ma bazować na podobnej ustawie z 2016 roku, która zajmowała się podobnymi problemami na rynku biletów. Specjalny mechanizm do walki z botami miałby zostać wprowadzony w sklepach internetowych.

O ile oczywiście prawo uda się wprowadzić. Serwis PC Mag przytomnie zauważa, że mamy po prostu do czynienia z nową nazwą ustawy, którą starano się wprowadzić już w 2019 roku - bez powodzenia.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami