Serwery Battlefield 2042 pustoszeją

Liczba graczy szybko spada.

Od premiery Battlefield 2042 minęło półtora tygodnia, ale dane ze Steama i konsol wskazują, że gra bardzo szybko traci użytkowników.

Według serwisu SteamDB, który zawiera informacje związane z platformą Valve, w ciągu minionej doby najwyższa liczba aktywnych graczy wyniosła 34 tysiące. Natomiast obecnie zmagania toczy 27,5 tysiąca osób.

Dla porównania, na początku bieżącego tygodnia w produkcję grało 49,4 tysiące użytkowników, a tuż po premierze w wirtualnych starciach uczestniczyło ponad 105 tysięcy fanów. Dane sugerują więc, że serwery Battlefield 2042 w wersji Steam szybko pustoszeją.

Nieznane są dokładne informacje o liczbie graczy na platformie Origin i konsolach, ale sytuację na tych ostatnich sytuację obrazują statystyki osiągnięć. Serwis True Achievements wskazuje, że na konsolach Xbox jedynie 43 procent osób zdobyło 15. poziom doświadczenia, co zazwyczaj nie powinno stanowić dużego wyzwania.

Na sprzętach Microsoftu level 25. osiągnęło zaś tylko 22 proc. biorących udział w zmaganiach. Na wspomniany poziom awansowało nieco więcej użytkowników PlayStation - 36 proc. - choć wynik też nie jest wysoki. To może oznaczać, że także na konsolach grono uczestników zabawy jest niewielkie.

Przyczyną gorszych rezultatów Battlefield 2042 mogą być problemy techniczne, z którymi zmaga się strzelanka. Gra jest krytykowana za liczne usterki i jest jedną z najgorzej ocenianych produkcji na Steamie i Metacritic.

Reklama

Skocz do komentarzy (15)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (15)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami