Czym jest Chorus? Najważniejsze informacje o grze

Wszystko, co warto wiedzieć.

Chorus debiutuje 3 grudnia na PC i konsolach. To najnowsza produkcja studia Fishlabs. Deweloperzy postanowili w ciekawy sposób połączyć założenia zręcznościowej strzelanki science-fiction z mocnym naciskiem na fabułę i narrację.

Kosmiczna opowieść

Główną bohaterką gry jest Nara. W przeszłości należała do Kultu - złowrogiej organizacji, która terroryzuje galaktykę, chcąc poddać wszystkich ludzi bezwzględnej indoktrynacji i narzucić władzę tajemniczego Proroka.

Wojowniczka stara się odciąć od swoich korzeni, starając się prowadzić w miarę spokojne życie na rubieżach układu planetarnego, zaszywając się wśród tamtejszej społeczności. Kult jest jednak wszechobecny, co oznacza problemy...

chorus_hub_1
Nie zabraknie klimatycznych cutscenek.

Niedługo po rozpoczęciu przygody bohaterka będzie musiała odnowić więź ze swoim wyjątkowym statkiem. Kosmiczny myśliwiec to coś więcej niż zwykła maszyna - potrafi myśleć, komunikować się z Narą, ma własne cele i opinie. Razem stanowią śmiercionośne zagrożenie dla wszystkich, którzy staną na ich drodze.

W trakcie podróży będziemy rozwijać moc i możliwości naszego nietypowego duetu, zdobywając nie tylko mechaniczne ulepszenia statku, ale też zdolności, które - dla uproszczenia - można nazwać „magicznymi”. Jedną z podstawowych umiejętności jest na przykład teleport, którego aktywacja błyskawicznie przeniesie nas za namierzony pojazd wroga.

Narracja jest dla deweloperów niezwykle istotna. Świat i fabuła budowane są nie tylko poprzez różne scenki przerywnikowe, ale też rozmowy Nary ze swoim statkiem, czy nawet myśli bohaterki, które usłyszymy dosyć często. W pewnym zakresie sami wpłyniemy na rozwój opowieści, poprzez akceptowanie dodatkowych misji bądź podejmowanie różnych decyzji w kluczowych momentach.

Wybuchowy gameplay

Pod względem rozgrywki Chorus jest zręcznościowym shooterem, w którym nigdy nie sterujemy bezpośrednio naszą bohaterką, a statkiem kosmicznym. Miłośnicy dynamicznych, międzygwiezdnych potyczek powinni być zadowoleni.

Podczas starć z siłami Kultu wykorzystamy różne rodzaje uzbrojenia. Przełączanie się między nimi jest o tyle ważne, że inna broń jest skuteczna przeciw tarczom, a inna przeciwko odsłoniętym kadłubom wrogich maszyn.

chorus_hub_2
Lokacje nie mają być puste, zawsze będzie na co popatrzeć.

Ogromne znaczenie ma fakt, że statek Nary jest jedyny w swoim rodzaju. Potrafi wykorzystać wspomniany już teleport, ale może też wejść w stan „dryfu”, który pozwala obracać się i celować w różne strony przy jednoczesnym zachowaniu kierunku lotu.

Walka ma więc być szybka, wybuchowa i efektowna. Często zmierzymy się z przeważającymi siłami oponentów, a więc niezbędne okaże się stałe pozostawanie w ruchu, odpowiednie wykorzystywanie dopalaczy, a także różnych obiektów - asteroid czy wraków - za którymi schronimy się przed wrogimi pociskami.

Poza misjami fabularnymi z głównego wątku podejmiemy się też opcjonalnych zadań, które często zaoferują ciekawe wyzwania oraz cenne nagrody. Eskortowanie statków, wyścigi, polowanie na piratów, szukanie znajdziek - w tej galaktyce na pewno nie zabraknie aktywności.

Wielka przestrzeń

Istotnym elementem Chorus jest także świat, który stoi przed nami otworem. Przestrzenie są ogromne, dlatego twórcy przygotowali różne tryby prędkości lotu, a nawet specjalne bramki transportowe, dziękim którym znacznie zwiększymy prędkość. Dotarcie do celu oddalonego o kilkadziesiąt kilometrów może więc zająć pół minuty.

chorus_hub_3
Latanie we wnętrzach ruin czy asteroid to coś zdecydowanie nietypowego.

Każdy gwiezdny system, jaki odwiedzimy, zaoferuje inne wrażenia wizualne i nowe fragmenty historii do poznania. W każdym z nich trafimy też do starożytnych świątyń.

Z tymi budowlami wiąże się interesujące urozmaicenie rozgrywki. Będziemy bowiem eksplorować te miejsca, by odblokowywać wspomnienia i kolejne moce - a wszystko to za sterami naszego statku.

Latanie w ciasnych wnętrzach i korytarzach to zdecydowanie coś wyjątkowego w gatunku kosmicznych strzelanek, ale deweloperzy zapewniają, że sterowanie zostało przygotowane w taki sposób, by poruszanie się w każdych okolicznościach było płynne oraz intuicyjne.

Chorus z pewnością skrywa przed nami wiele tajemnic, które zaczniemy odkrywać już w najbliższy piątek.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami