Powstaje nowy Half-Life na Steam Deck, ale nie jest to Half-Life 3 - raport

Połączenie FPS i RTS.

  • Nowa gra w uniwersum Half-Life to połączenie FPS i RTS
  • Half-Life 3 obecnie nie powstaje
  • Doniesienia nie są oficjalne

Valve pracuje nad nowa grą w uniwersum Half-Life w celu promocji przenośnych urządzeń Steam Deck, lecz będzie to nietypowe połączenie gatunków i kooperacji, a nie oczekiwany Half-Life 3.

Takie wieści przekazał Tylver McVicker z kanału Valve News Network, w przeszłości dobrze poinformowanego na temat zakulisowych działań w amerykańskiej firmie.

- Problem polega na tym, że obecnie nie ma żadnego dużego zespołu, który pracowałby nad czymś poza elementami oprogramowania specjalnie dla tego sprzętu - ujawnił, powołując się na własne źródła.

- Valve stara się wydać Steam Deck, który okazał się być dużo bardziej popularny niż pierwotnie oczekiwano, więc firma rzuca wszystkie moce przerobowe na ten front - dodał.

Powstający tytuł w uniwersum Half-Life ma „stawiać na siłę nostalgii”, oferując połączenie gatunków FPS i RTS oraz kooperacji. McVicker opisuje całość jako „dziecko Left 4 Dead, Alien Swarm, RTS i Half-Life”.

Już zakończenie Half-Life: Alyx wskazywało na kontynuację, lecz mężczyzna dodaje, że jeśli Half-Life 3 lub Half-Life 2 Episode 3 faktycznie powstaje, to jest rozwijany przez tak mały zespół, że wieści nie dotarły jeszcze do jego źródeł.

Po ostatnim opóźnieniu, Valve poinformowało w listopadzie, że przenośne komputery Steam Deck dotrą do pierwszych klientów dopiero w lutym przyszłego roku. Dotychczas zakładano, że część kupujących otrzyma sprzęt jeszcze w tym roku.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami