Nowy BioShock w przecieku? Tytuł, podwójne miasto, twórcy i inne informacje

...które trzeba jednak traktować bardzo ostrożnie.

  • Pełny tytuł to BioShock: Isolation
  • Zapowiedź na początku 2022 roku
  • Dwa miasta przylegające do siebie podstawami, odmienne warunki życia i ideologia

Na Twitterze pojawiły się niepotwierdzone doniesienia o kolejnej części BioShock, w tym slajd z rzekomej prezentacji gry przeprowadzonej przez deweloperów. Informacje są bardzo ciekawe, ale trzeba je traktować ostrożnie.

Użytkownik Oops Leaks twierdzi, że pełna nazwa gry to BioShock: Isolation, choć podtytuł może być roboczy i ulec zmianie. Rzekome logo gry można podziwiać na obrazku umieszczonym poniżej.

Gra ma być osadzona w nowym dla serii dystopijnym mieście, a deweloperzy pracują na Unreal Engine 5. Wśród twórców znajdują się podobno weterani z Irrational Games (studio odpowiedzialne za poprzednie części serii), a także osoby, które pracowały przy Watch Dogs Legion, Shadow of the Tomb Raider, Mafia 3 i Deus Ex: Rozłam Ludzkości.

Oops Leaks napisał, że na zapowiedź nie musimy czekać długo, bo ujawnienie gry odbędzie się w pierwszym kwartale 2022 roku.

Wspomniany wcześniej slajd ujawnia nieco więcej szczegółów o miejscu akcji. Lokacja składa się z dwóch miast, będących przeciwieństwami - zarówno w kwestii ideologii, jak i umiejscowienia. Pierwsza osada to „wolne i zdrowe społeczeństwo, z powodzeniem prowadzone przez przywódcę”. Druga jest z kolei „odizolowanym, podziemnym miastem, oddzielonym od świata na górze, dowodzonym przez dyktatora, który prowadzi »pionową wojnę«”.

Grafika dodaje przeciekowi nieco wiarygodności - są nawet loga 2K oraz studia Cloud Chamber, które wydawca powołał właśnie w celu stworzenia nowego BioShocka - ale trzeba przyznać, że taki slajd łatwo można spreparować.

Do czasu ujawnienia oficjalnych informacji, należy traktować powyższe wieści jako niepotwierdzone. Część graczy podejrzewa, że zapowiedź kolejnego BioShocka może odbyć się na tegorocznej gali The Game Awards, a więc 9 grudnia, co przeczyłoby informacjom od leakera.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor  |  PrzemWan

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami