8000 lat bana w Forza Horizon 5 za niestosowne malowania samochodów

Chodzi zarówno o tworzenie, jak i używanie.

Społeczność Forza Horizon 5 donosi o niedorzecznie długich banach nałożonych na graczy, którzy tworzą lub dzielą się niezgodnymi z wytycznymi malowaniami samochodów. Niestosowne karoserie skutkują karą trwającą 8 tysięcy lat.

Zbanowani gracze nie mogą korzystać z żadnych funkcji online - w tym ścigania się w trybie multiplayer, przeglądania twórczości graczy czy korzystania z domu aukcyjnego.

Jeden z przykładów to malowanie z przywódcą Korei Północnej, Kim Dzong Unem, stylizowane na logo z Harlandem Sandersem, założycielem sieci KFC. Obok wizerunku polityka znajduje się też hashtag #WyślijAtomówki, a także logo Nike przerobione na „Nuke”. W tym przypadku bana otrzymał twórca niestosownego malowania.

forza_3
Źródło: AllThingsRacing na Reddicie

Jest też screen z dowodem bana - w momencie odczytania wiadomości od zespołu Forza Horizon, kara wynosiła 69934498 godzin, a więc nieco ponad 7978 lat.

forza_4
Źródło: AllThingsRacing na Reddicie

Inny gracz został ukarany blokadą na 8 tys. lat za używanie naklejek z superbohaterkami i innymi postaciami kobiecymi z odsłoniętym dekoltem lub w dwuznacznych pozycjach. Jeden z obrazków umieszczamy poniżej, zaś pozostałe można zobaczyć tutaj.

forza_1
Jedno z malowań używanych przez zbanowaną osobę. Źródło: git-regret na Reddicie

Jak informują fani Forza Horizon 5, wiele osób, które otrzymują bana, nigdy wcześniej nie były karane w grze, a ponadto od „wyroku” nie można się odwołać. Decyzji nie poprzedzają też żadne ostrzeżenia.

Zobacz: Forza Horizon 5 - poradnik i najlepsze porady

Społeczność czeka na reakcję ze strony Playground Games. Sprawa jest już dość głośna, więc być może deweloperzy zdecydują się zmienić zasady banów.

Reklama

Skocz do komentarzy (11)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor  |  PrzemWan

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Nowy gameplay z Gran Turismo 7

Deep Forest Raceway.

Forza Horizon 5 krytykowana przez weterana serii

Jako problemy wymienia m.in. zawodny tryb sieciowy i napływ oszustów.

Na stronie

Komentarze (11)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami