Xbox Series S najpopularniejszą konsolą Czarnego Piątku w USA - wskazują analitycy

Urządzenie wyprzedziło pozostałe platformy.

Z ujawnionych przez analityków danych wynika, że Xbox Series S był najlepiej sprzedającą się konsolą w Stanach Zjednoczonych podczas tak zwanego Czarnego Piątku, czyli corocznego święta promocji i wyprzedaży.

Informacje przedstawione przez ekspertów z firmy Adobe Digital Index bazują na analizie biliona wejść na strony amerykańskich sklepów internetowych i ankiecie przeprowadzonej wśród tysiąca sprzedawców z USA.

Dane wskazują, że Xbox Series S znacznie wyprzedziło pozostałe konsole do gier. Jak zwraca jednak uwagę serwis VGC, popularność urządzenia wśród Amerykanów częściowo związana jest z niską dostępnością Xbox Series X, PS5 i Nintendo Switch OLED.

Przypomnijmy, że z powodu mocno ograniczonych dostaw półprzewodników i innych komponentów niezbędnych do produkcji elektroniki, wspomnianych sprzętów brakuje w zachodnich sklepach. Inaczej jest jednak w przypadku tańszej platformy Microsoftu.

To nie pierwsze informacje sugerujące popularność Xbox Series S. Niedawno analitycy z Ampere ujawnili, że na kilku kluczowych rynkach konsola sprzedaje się znacznie lepiej od droższego odpowiednika, a więc Xbox Series X.

Reklama

Skocz do komentarzy (8)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (8)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami