PS5 otrzyma pierwszą kierownicę z napędem bezpośrednim - dla Gran Turismo 7

GT DD Pro zadebiutuje w marcu 2022 roku.

  • W marcu ukaże się GT DD Pro - pierwsza kierownica z napędem bezpośrednim dla PS5
  • Urządzenie powstało we współpracy z twórcami Gran Turismo 7
  • Cena podstawowego modelu to około 3300 zł

Firma Fanatec zapowiedziała GT DD Pro - pierwszą kierownicę z napędem bezpośrednim dla PS5. Urządzenie powstaje z myślą o Gran Turismo 7 i zostało opracowane we współpracy z twórcami tytułu, czyli studiem Polyphony Digital.

Gadżet można zamawiać na stronie producenta, ale wysyłka rozpocznie się 14 marca 2022 roku. Przygotowano kilka modeli, przy czym najtańszy kosztuje 699,95 euro, a więc około 3300 zł. Sprzęt jest również kompatybilny z PC i PS4 oraz innymi grami wyścigowymi.

Kierownice z napędem bezpośrednim zapewniają lepsze wibracje i płynniejsze sterowanie poprzez brak pasków i kół zębatych, które są stosowane w tańszych urządzeniach. GT DD Pro wyposażone jest standardowo w dwa pedały, a maksymalny moment obrotowy wynosi 5 Nm, co można jednak zwiększyć do 8 Nm sprzedawanym osobno Boost Kit 180.

Co ciekawe, w ofercie producenta jest pakiet ze sprzętem i wspomnianym dodatkiem za 849,95 euro (około 4 tysiące złotych), a także wersja z trzema pedałami za 969,85 euro (4,5 tysiąca złotych). Do sprzedaży trafią też zestawy do tuningu i paczka ze sprzęgłem i ogniwami obciążnikowymi.

Na kierownicy umieszczono przyciski znane z pada konsol PlayStation, ekran OLED wyświetlający między innymi informacje o prędkości pojazdu oraz cztery różnokolorowe przyciski do zmiany ustawień. Do tego logo serii Gran Turismo.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Nowy gameplay z Gran Turismo 7

Deep Forest Raceway.

Forza Horizon 5 krytykowana przez weterana serii

Jako problemy wymienia m.in. zawodny tryb sieciowy i napływ oszustów.

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami