Next-genowy Cyberpunk 2077 w pierwszym kwartale 2022 roku - potwierdza CD Projekt

Twórcy skupiają się na dopracowaniu gry.

Prezes CD Projektu - Adam Kiciński - potwierdził po raz kolejny przybliżoną datę premiery Cyberpunk 2077 w wersji PS5 i Xbox Series X/S. Wyjaśnił też powody opóźnienia powstającej edycji.

W wywiadzie dla Rzeczpospolitej menedżer zapewnił, że next-genowe wydanie produkcji ukaże się w pierwszym kwartale 2022 roku. Wówczas pojawi się również kolejna duża aktualizacja gry, oznaczona numerem 1.5.

Początkowo nowa wersja tytułu miała zadebiutować jeszcze w tym roku, ale pozycję opóźniono. Kiciński podkreśla, że przesunięcie premiery zarekomendowali deweloperzy, którzy potrzebują więcej czasu na udoskonalenie grafiki i wydajności Cyberpunk 2077.

Szef CD Projektu potwierdził również, że w bieżącym roku gra nie otrzyma już żadnych aktualizacji. Nie wiadomo jednak, czy ewentualne kolejne patche pojawią się przed debiutem next-genowej wersji produkcji.

Zobacz też: Cyberpunk 2077 - Poradnik, Solucja

Poruszono też kwestię opóźnienia Wiedźmina 3 w edycji PS5 i Xbox Series X/S. Menedżer podkreśla, że od premiery podstawowego tytułu technologia znacznie się rozwinęła i okazało się, że dostosowanie pozycji do nowych konsol „zajmuje więcej czasu” niż oczekiwano.

Next-genowa wersja Dzikiego Gonu zadebiutuje w drugim kwartale 2022 roku i trafi także na PC. Przypomnijmy, że posiadacze obu wymienionych gier CD Projektu aktualizację do odświeżonych wydań otrzymają bez dodatkowych opłat.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami