2021 dobrym rokiem dla kobiecych postaci w grach - zauważają internauci

Bohaterki zaprojektowane z szacunkiem.

Na gamingowym forum ResetEra powstał ciekawy wątek poświęcony kobiecym postaciom w grach z 2021 roku. Użytkownicy zauważają, że ostatnimi czasy deweloperzy chętnie decydują się umieścić kobiety w roli głównej postaci, przy czym nie są one dotknięte niepotrzebną seksualizacją.

Internauci podali wiele przykładów silnych kobiet w grach z 2021 roku, między innymi Selene z Returnal, Rivet z Ratchet & Clank: Rift Apart - która dzieli rolę głównej postaci na równi z tytułowym Ratchetem - a także Juliannę z Deathloop, którą co prawda nie mamy okazji pokierować w trybie kampanii fabularnej, ale jej obecność i wyrazisty charakter często jest akcentowana, a poza tym gracz regularnie musi stawać z wojowniczką w szranki. Użytkownicy szczególnie doceniają projekt wspomnianej Rivet, która nie jest przecież człowiekiem, a przedstawicielką fikcyjnej rasy Lombaksów.

kobiety_w_grach_1
Selene - Returnal
kobiety_w_grach_2
Rivet - Ratchet & Clank: Rift Apart
kobiety_w_grach_3
Julianna - Deathloop

Kolejne postacie to chociażby Kena z przypominającego nieco filmy Pixara Kena: Bridge of Spirits, Gamora z wydanych niedawno Strażników Galaktyki czy Alex, główna bohaterka wysoko ocenianego Life is Strange: True Colors.

kobiety_w_grach_4
Alex z Life is Strange: True Colors dysponuje nadludzką empatią

W wątku przeczytamy też ciekawe komentarze, jak ten poniższy:

„Zauważyłem, że moją dziewczynę naprawdę ciągnie do gier z mocnymi protagonistkami. Tak bardzo cieszę się z renesansu kobiecych postaci w grach, ale świetnym »efektem ubocznym« jest odkrycie miłości do gier u mojej dziewczyny w wieku 31 lat”.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor  |  PrzemWan

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami