Twórcy New World przez przypadek wręczyli graczom wielkie sumy złota

Na kilka godzin wyłączono serwery.

  • Część serwerów New World była wczoraj niedostępna
  • Twórcy przez przypadek wręczyli graczom za dużo złota
  • Problemy udało się już rozwiązać

Serwery regionu EU Central w New World były wczoraj niedostępne przez około pięć godzin. Twórcy wyłączyli je po tym, jak gracze zaczęli otrzymywać spore sumy złota z nieznanego źródła.

Twórcy szybko wystosowali oświadczenie, w którym wyjaśnili, że problemem były błędy w systemie „zadośćuczynienia”, który miał za zadanie zrekompensować straty graczy po zmianie w podatkach, wprowadzonej w jednej z niedawnych aktualizacji.

„Modyfikacja w bazie danych pomyłkowo przypisała graczom bardzo wysokie sumy złota, bez związku z faktycznymi stratami. Gdy tylko zdaliśmy sobie z tego sprawę, wyłączyliśmy poszkodowane światy w regionie EU, by zdiagnozować problem” - napisano w komunikacie.

Deweloperzy tłumaczą dalej, że ostatecznie nie znaleźli sposobu, by usunąć złoto tylko z określonych kont, ponieważ wielu użytkowników zdążyło już wybrać się na zakupy, wydając niespodziewany prezent. Ostatecznie zdecydowano się więc na cofnięcie postępów całego regionu.

Część graczy otrzymała setki tysięcy złotych monet, co w produkcji cierpiącej na niedobór tej waluty mogło faktycznie zdestabilizować ekonomię.

Wielu użytkowników narzekało jednak nie tylko na przedłużający się brak dostępu do gry, ale także na fakt, że to tylko kolejny problem tytułu - również wydana niedawno aktualizacja Into the Void nie spotkała się ze zbyt ciepłym przyjęciem.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami