Szef projektu serii Battlefield opuszcza studio DICE

Dostał ofertę "nie do odrzucenia".

Fawzi Mesmar, szef projektu serii Battlefield oraz Star Wars: Battlefront, odchodzi ze studia EA DICE wraz z premierą Battlefield 2042 - poinformował w emailu do współpracowników sam zainteresowany.

Jego odejście nie ma jednak nic wspólnego z mało udanym debiutem strzelanki czy też z niskiej jej jakością. Deweloper otrzymał po prostu nową ofertę pracy gdzie indziej.

Zobacz: Battlefield 2042 - poradnik i najlepsze porady

„Dostałem propozycję nie do odrzucenia w innej firmie, która była na tyle uprzejma, że poczekała do czasu premiery Battlefield 2042. Było dla mnie bardzo ważne, by być tutaj razem z zespołem w tym ważnym momencie” - napisał Mesmar, cytowany przez VGC.

Mężczyzna nie ujawnił nowego pracodawcy. Dodał jedynie, że nie zmieni miejsca zamieszkania, a więc pozostanie w Sztokholmie, gdzie firm deweloperskich nie brakuje.

„Podczas gdy Oskar [Gabrielson, zarządzający DICE] i ja już od jakiegoś czasu rozmawialiśmy o następcy i ten zostanie ogłoszony wkrótce, to zdecydowaliśmy się opóźnić komunikat, by móc skupić się na grze, w którą włożyliśmy tyle wysiłku” - wyjaśnia.

Tymczasem Battlefield 2042 jest obecnie jedną z najniżej ocenianych gier na Steamie, a społeczność znajduje kolejne błędy i niedoróbki. Twórcy obiecują za to wielkie łatanie.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami