Kirby może wygrać nagrodę Grammy

Nie byłby to pierwszy taki przypadek.

Kirby, różowa kulka z gier Nintendo, ma szansą na zdobycie nagrody Grammy - najważniejszego wyróżnienia muzycznego, przyznawanego co roku w Stanach Zjednoczonych.

Impreza przeznaczona jest głównie dla popu i utworów „głównego nurtu”, lecz nie brakuje także kategorii dla bardziej „niszowych” twórczości, jak muzyka z mediach wizualnych.

Tymczasem kompozytorzy Charlie Rosen oraz Jake Silverman są nominowani w kategorii „Najlepsza aranżacja, instrumentalna lub a capella” za „Meta Knight's Revenge” w Kirby Superstar.

Różowa kuleczka z niepohamowanym apetytem nie stanie więc do bezpośredniej rywalizacji z Taylor Swift, Kanye Westem i Billie Eilish, ale dokonanie i tak warto docenić.

Wyróżnienie związane z grą wideo nadal jest bowiem rzadkością w przypadku nagród Grammy. W przeszłości taka sytuacja zdarzała się tylko dwa razy. W 2010 roku Christopher Tin wygrał w podobnej kategorii - „Najlepsza aranżacja instrumentalna, z wokalem” - za piosenkę do Civilisation 4.

Później - w 2013 roku - Austin Wintory był nominowany do dużo bardziej prestiżowej nagrody za „Najlepszą ścieżkę dźwiękową w mediach wizualnych” za prace nad grą Journey, lecz wygrał wtedy Trent Reznor i Atticus Ross za muzykę do „Dziewczyny z tatuażem”.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami