Fani Halo Infinite wzywają do bojkotu sklepu z przedmiotami kosmetycznymi

Skarżą się na zbyt wysokie ceny.

  • Gracze twierdzą, że przedmioty kosmetyczne w Halo Infinite są zbyt drogie
  • Zwracają uwagę, że za pieniądze kupić można też elementy, który miały być darmowe
  • Twórcy obiecują zmiany

Niedawno Microsoft udostępnił darmowy tryb sieciowy Halo Infinite. Wzorem innych bezpłatnych produkcji, strzelanka oferuje możliwość kupna szeregu przedmiotów. Wielu fanów narzeka jednak, że elementy kosmetyczne są zbyt drogie i wzywają innych graczy do bojkotu.

Na problem zwrócił uwagę internauta GoobyOfPls, którego wpis na forum Reddit cieszy się zainteresowaniem innych użytkowników. Ceny nie wpływającego na rozgrywkę wyposażenia nazwał „całkowicie absurdalnymi”.

halo_infinite_wydarzenie_pancerz
Krytykowane jest też pierwsze duże wydarzenie w Halo Infinite

Irytację wywołał fakt, że w Halo Infinite za równowartość 15 dolarów sprzedawany jest miecz, który może być użyty jedynie w połączeniu z pancerzem Yoroi - zbroją do zdobycia w ramach uruchomionego niedawno wydarzenia Fractures: Tenrai. Oburzenie jest duże, ponieważ wcześniej twórcy mieli obiecać, że wszystkie przedmioty związane z akcją będą darmowe.

GoobyOfPls wzywa pozostałych fanów do bojkotu i nie kupowania żadnych elementów w sklepie dostępnym z poziomu strzelanki. „Te śmieszne metody wyciągania kasy przestaną być stosowane tylko, jeżeli Microsoft i 343 Industries nie spełnią zakładanych rezultatów” - pisze.

Wpis jest wysoko oceniany przez innych użytkowników i otrzymał ponad 800 odpowiedzi. Wielu podziela zdanie internauty, twierdząc, że deweloperzy muszą wprowadzić do systemu zmiany. Niezadowolenie wywołuje też fakt, że - według plików gry - za wszystkie przedmioty kosmetyczne z pierwszego sezonu Halo Infinite kosztują razem około tysiąca dolarów.

Zobacz także: Halo Infinite - Poradnik, Solucja

Krytykowane jest także wspomniane wydarzenie. Gracze przekonują, że postępy we Fractures: Tenrai są zbyt wolne - podczas akcji można odblokować tylko część nagród, pozostałe użytkownicy zdobędą w styczniu 2022 roku, gdy event powróci. Autorzy obiecują jednak stosowne poprawki.

„Trochę wolno zajęła mi odpowiedź, ale wiedźcie, że konstruktywne opinie są słyszane. Wdrożenie zmian trochę potrwa, a w tym tygodniu naszym priorytetem jest zagwarantowanie naszemu zespołowi zasłużonej przerwy świątecznej. Dziękujemy za zrozumienie” - na Twitterze napisał Brian Jarrad, który w 343 Industries odpowiada za kontakt z fanami.

Przypomnijmy, że w planach jest jeszcze kampania fabularna Halo Infinite, która ukaże się 8 grudnia.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami