Kolejny "duży remake od PlayStation" to remaster Chrono Cross - raport

Brzmi mniej ambitnie.

  • „Duży remake” na PlayStation to faktycznie remaster
  • Nie jest też grą tylko na konsole Sony
  • Mowa o odświeżeniu Chrono Cross przez Square Enix

W październiku informowaliśmy, że jeszcze w grudniu PlayStation ujawni kolejny „duży remake”. Najnowsze - nadal nieoficjalne - doniesienia precyzują, że mowa jednak o remasterze - i to od Square Enix, nie od Sony.

Co więcej, gra ukaże się nie tylko na sprzęcie japońskiej korporacji, ale na wielu platformach sprzętowych. Drobne zamieszanie wzięło się podobno stąd, że projekt zostanie w przyszłym miesiącu ujawniony właśnie przez PlayStation.

Sprawa zaczęła się od irlandzkiej piosenkarki, która przyznała w jednym z wywiadów, że przygotowała utwór na potrzeby nieogłoszonej jeszcze produkcji na konsole Sony. Ta miała być „naprawdę dużym projektem” - zapewniała Éabha McMahon.

Teraz szczegóły sprecyzował Nick Baker, dobrze poinformowany założyciel serwisu XboxEra. Jak przyznał, mowa o Chrono Cross Remastered, który to tytuł pojawiał się we wrześniu już w wycieku bazy danych GeForce Now.

- Wszyscy założyli, że to gra na wyłączność dla PlayStation. Jak mi powiedziano, to nieprawda. Użyto słowa „multiplatformowa” - wyjaśnił Baker w podcaście, choć dodał, że nie zna ostatecznej listy urządzeń docelowych.

Chrono Cross to ceniona gra RPG w japońskim stylu, wydana w 1999 roku na pierwsze PlayStation. Akcja toczy się w tym samym uniwersum, co legendarny Chrono Trigger. Głównym bohaterem jest Serge, który stara się rozwikłać tajemnicą równoległych światów.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (2)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami