Tryb sieciowy MotorStorm na PS3 wskrzeszony - dzięki fanom

Uruchomiono prywatny serwer.

Grupie fanów udało się wskrzesić tryb sieciowy pierwszej części MotorStorm - gry wyścigowej, która była jednym z tytułów startowych PS3.

Produkcja ukazała się w 2007 roku, ale zaledwie trzy lata później Sony podjęło decyzję o wyłączeniu modułu wieloosobowego tytułu. Gracze nie mogą więc w oficjalny sposób toczyć zmagań z innymi użytkownikami.

Teraz jednak pojawiła się możliwość rozgrywki multiplayerowej. Fani zrzeszeni w grupie o nazwie PlayStation Online Network Emulated (w skrócie PSONE) wznowili działanie trybu sieciowego MotorStorm, uruchamiając własny prywatny serwer.

Do zabawy dołączyć mogą wszyscy zainteresowani posiadacze gry i PS3. W ustawieniach sieciowych konsoli wystarczy zmienić główne DNS na 185.194.142.4, a dodatkowe na 8.8.8.8 lub 1.1.1.1. Dzięki temu produkcja nie będzie próbowała łączyć się z infrastrukturą Sony. Dokładna instrukcja dostępna jest na oficjalnej stronie inicjatywy.

To nie pierwszy tego typu projekt od PSONE. Grupa wskrzesiła moduły wieloosobowe kilku tytułów z PlayStation 3 - niedawno uruchomiono serwery Killzone 2, a wcześniej WipeOut, Warhawk, czy SOCOM: Confrontation. W przyszłości chce zająć się serią Resistance.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami