Sposób na scalperów PS5? Sprzedawcy w Japonii oznaczają kartony z konsolami

Ale czy to pomoże?

Sklepy w Japonii podejmują się różnych kroków, by powstrzymać scalperów przed kupowaniem PlayStation 5 w celu odsprzedaży po wyższej cenie. Najnowszym pomysłem jest znakowanie kartonów.

W ubiegłym miesiącu sieć Nojima Denki wprowadziła politykę, w ramach której imię kupującego zostaje napisane na kartonie oraz - co więcej - opakowanie z kontrolerem zostaje komisyjnie zniszczone, a gracz dostaje samego pada.

Teraz inna sieć - GEO - wprowadza podobne obostrzenia i wyjaśnia konsumentom, że zamierza znakować wnętrze pudła z każdym PlayStation 5 - informuje serwis PSU.

1
Wizja grafika

Kwestią otwartą pozostaje fakt, czy perspektywicznym kupującym taki sprzęt od scalperów będzie przeszkadzał fakt, że na kartonie napisano jakieś imię - najważniejsze jest przecież konsola.

PlayStation 5 pozostaje w Japonii towarem wyjątkowo deficytowym. Na tyle, że sprzęt sprzedawany jest najczęściej w ramach specjalnych loterii. Teraz szczęśliwi „zwycięzcy” są informowani przez GEO, że ich opakowania zostaną otwarte i oznaczone.

W przeszłości próbowano już innych sposobów: zakaz sprzedaży „podejrzanym” scalperom, losowe harmonogramy dostępu konsol w sklepach czy nawet oferowanie produktów tylko posiadaczom specjalnych kart kredytowych.

Gdy w lutym tego roku jeden ze sklepów zamierzał rozprowadzić setki urządzeń w klasycznej formule „kto pierwszy, ten lepszy”, na miejsce musiano wezwać policję, ponieważ chętni poturbowali obsługę i przewrócili kasy.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (3)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami