Snajperka w Battlefield 2042 niszczy czołg szybciej niż wyrzutnia rakiet

Ale wymaga 60. poziomu.

Battlefield 2042 premiuje obecnie przebywanie w pojazdach. Jednym z czynników jest mała liczba wyrzutni rakiet i przenoszonej amunicji, ale okazuje się, że bardzo dobrze z pancernym sprzętem radzi sobie karabin snajperski.

Jak zauważyli gracze w serwisie Reddit, na zniszczenie czołgu ze standardowej rakietnicy M5 potrzeba trzech pocisków i co najmniej czternastu sekund, podczas gdy potężna snajperka NWT-50 radzi sobie w cztery strzały - ale ich oddanie zajmie tylko osiem sekund.

Jest czynnik „łagodzący” pozornie mało rozsądny balans - karabin odblokowujemy dopiero na 60. poziomie doświadczenia, co nie tylko wymaga sporo czasu, ale wydaje się tłumaczyć potęgę broni.

Tymczasem wyrzutnię M5 wszyscy gracze otrzymują na start zabawy i choć sprzęt służy obecnie głównie do eliminowania piechoty, to niekiedy udaje się także zniszczyć i pojazd, jeśli uda się zgrać kilka strzałów z kolegami z drużyny.

To tylko pokazuje, że czołgi są obecnie bardzo potężne, dysponujące choćby automatyczną regeneracją zdrowia. Co więcej, już standardowa snajperka radzi sobie z nimi lepiej niż M5 - do zniszczenia potrzebuje niewiele więcej, około 16 sekund.

„Przez trzy rundy zniszczyłem z NWT-50 więcej pojazdów, niż z M5 przez 40 godzin. Nie ma szans, że ktoś to testował i przyznał, że wszystko jest w porządku” - narzeka autor powyższego materiału wideo.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami