Windows 11 będzie działał szybciej - w przyszłym roku

Microsoft zapowiada optymalizację.

Microsoft zapewnia, że w przyszłym roku zabierze się za optymalizację Windows 11. Obecnie problemy z wydajnością są często krytykowane przez użytkowników, którzy zdecydowali się na instalację.

„Wydajność to jeden z obszarów, na którym skupimy się w 2022 roku” - zapewnił przedstawiciel firmy podczas sesji pytań i odpowiedzi przeprowadzonej w serwisie społecznościowym Reddit.

Dalej wyjaśniono, że mowa między innymi o włączaniu systemu oraz renderowaniu elementów interfejsu. „Testowaliśmy skalowanie poprzez umieszczenie 10 tysięcy przycisków na ekranie” - wyjaśnia jeden z deweloperów.

Zadający pytanie użytkownik zauważył między innymi, że wśród problemów z wydajnością wymienić można między innymi powolne włączanie menu pod prawym przyciskiem myszy czy działanie eksploratora plików.

Przedstawiciele Microsoftu odparli, że choć część z takich problemów wynika właśnie z optymalizacji interfejsu, to „niektóre nie mają zapewne związku z tym, co robi nasz zespół”.

„Wewnątrz firmy, poza koncentracją na interfejsie w przyszłym roku, mamy także powstały niedawno, dedykowany zespół zajmujący się problemami w bardziej ogólnym pojęciu” - napisano.

Reklama

Skocz do komentarzy (9)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (9)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami