Star Wars: Battlefront 3 nie powstanie, EA nie wyraziło zgody - raport

W planach dwie inne gry w świecie Gwiezdnych Wojen.

EA nie wyraziło zgody na rozpoczęcie prac nad Star Wars: Battlefront 3 - wynika z niepotwierdzonych wieści.

Źródłem jest Tom Henderson, który uchodzi za dobrze poinformowanego w tematach związanych z DICE i serią Battlefield. Renomowany leaker przekonuje, że szwedzkie studio przedstawiło kierownictwu Electronic Arts pomysł na kontynuację serii strzelanek w świecie „Gwiezdnych Wojen”.

Szefowie EA nie wyrazili podobno zgody na realizację projektu. Powodem miały być koszty licencyjne - źródło internauty twierdzi, że Star Wars: Battlefront 3 musiałoby sprzedać się o 20 procent lepiej, by zarobić tyle, ile inne produkcje.

star_wars_battlefront2
Od niedawna Disney udziela praw do Star Wars różnym podmiotom

Henderson przypomina, że w minionym roku z DICE odeszły kluczowe osoby związane z serią, w tym dyrektor kreatywny Dennis Bränvall, projektant rozgrywki Christian Johannesé i główny projektant postaci Guillaume Mroz, co wskazuje, że szanse na sequel są niewielkie.

Internauta podkreśla, że EA pracuje aktualnie nad co najmniej dwiema innymi grami w świecie „Gwiezdnych Wojen”. Obie nastawione są jednak na fabułę i zabawę w pojedynkę - niewykluczone, że jedna to kontynuacja Star Wars Jedi: Upadły Zakon.

Według Hendersona, studio DICE przygotowuje najpewniej nową odsłonę Battlefield. W październiku widział podobno pliki bardzo wczesnej wersji projektu, nazwane jedynie „dev-next”. Dane wskazują, że produkcja niedawno wyszła z fazy koncepcyjnej. Electronic Arts nie skomentowało wieści.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami