Battlefield 2042 wśród najgorzej ocenianych gier na Steamie

Fani nie szczędzą krytyki.

Wczoraj oficjalnie zadebiutowało Battlefield 2042. Produkcja nie cieszy się jednak dobrą opinią na Steamie, gdzie jest jedną z najgorzej ocenianych gier.

Aktualnie recenzje użytkowników strzelanki na platformie Valve są „w większości negatywne”. W sumie wypowiedziało się nieco ponad 26 tysięcy osób, z których jedynie 24 procent w sposób pozytywny.

Według rankingu sporządzonego przez serwis Steam250, Battlefield 2042 jest obecnie ósmą najgorzej ocenianą grą w cyfrowym sklepie. To jednak nie wszystko, ponieważ gorszy rezultat spośród wydanych w tym roku tytułów uzyskało tylko eFootball 2022.

battlefield_2042_krytyka
Gracze narzekają na balans pojazdów

„Najgorszy Battlefield w jakiego miałem okazję zagrać. Ten twór nie ma niczego wspólnego z serią Battlefield. Brakuje podstawowych mechanik, a udziwnień jest więcej niż gameplayu. Zwykły skok na kasę” - pisze niejaki Maskyy (pisownia oryginalna).

Zobacz także: Battlefield 2042 - poradnik i najlepsze porady

„To jest skandal i zawód tego roku, że gra wyszła w takim stanie technicznym, bugi, glitche, bugi i glitche wszędzie, 3 lata od ostatniego BFa, kilka studiów developerskich, brak kampani żeby skupić się tylko na multiplayer (...) i jeszcze takie ceny za to chcą, nawet Cyberpunk kosztował 200zł na premierę” - wtóruje Hytrus55PL (pisownia oryginalna).

„Ta gra powstałą z myślą o sprzedaży, a nie rozgrywce. Zamiast skupić się na gameplayu, włożyli wszystkie wysiłki w takie elementy, jak bezużyteczne efekty pogodowe i kompletnie niepotrzebną skalę potyczek, by użyć tego w promocji tytułu. A z powodu tak absurdalnej skali bitew, wrzucili do gry jak najwięcej pojazdów, nie myśląc ich zbalansowaniu” - przekonuje Mr Nobody.

Inni wymieniają listę brakujących elementów, która krąży w mediach społecznościowych. Nadmienić trzeba, że Steam to nie jedyny serwis, w którym Battlefield 2042 otrzymuje niskie oceny - podobnie jest na Metacritic, gdzie średnia not strzelanki w wersji PC od użytkowników wynosi 2,3.

Reklama

Skocz do komentarzy (8)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (8)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami