Earthworm Jim, Hunt Showdown - trwa moda na seriale na bazie gier

Dwa nowe projekty.

Twórcy seriali coraz częściej sięgają po licencje ze świata gier wideo. W tym tygodniu zapowiedziano dwa kolejne projekty tego typu: na bazie klasycznej platformówki Earthworm Jim oraz mrocznej strzelanki Hunt: Showdown.

Pierwsza seria będzie animowana, rozwijana przez APA. Tytułowy Jim - robak w kosmicznym kombinezonie - będzie walczył ze złoczyńcami, pomagając przy okazji innym zwierzakom. Ostatecznym celem jest jednak znalezienie mitycznej planety o nazwie Ziemia.

Praw udziela firma Interplay Productions. Pierwsza gra z serii ukazała się w 1994 roku za sprawą Shiny Entertainment. Rok później wydano sequel, lecz później losy cyklu były mniej udane - z przejściem do trzech wymiarów w 2000 roku włącznie.

Tymczasem serial na podstawie Hunt: Showdown trafi w przyszłym roku na platformę streamingową Binge, która w ostatnich miesiącach zapowiedziała przeniesienie na ekrany telewizorów także System Shock oraz Driver.

Tytuł pod względem mechaniki przypomina Escape from Tarkov, lecz z punktu widzenia telewizji ważniejsza jest zapewne stylistyka: mroczna, pełna potworów, horrorów i nadprzyrodzonych elementów, gdzieś podczas alternatywnej wersji wojny secesyjnej.

„Nowi gracze ciągle odkrywają Hunt: Showdown i zakochują się w tym odważnym i unikatowym świecie. Nie możemy się doczekać, gdy fani zobaczą efekty naszej pierwszej - z wielu - kooperacji ze studiem Crytek” - zapewnia Allan Ungar, producent w Binge.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami