Sony zaniepokojone sytuacją w Activision, nie wierzy w zapewnienia firmy

Jim Ryan krytykuje koncern.

Serwis Bloomberg dotarł do e-maila, którego szef Sony Interactive Entertainment - Jim Ryan - wysłał do pracowników. W wiadomości menedżer wyraził zaniepokojenie doniesieniami o sytuacji w Activision Blizzard.

Przypomnijmy: niedawne wieści wskazują, że Bobby Kotick, czyli dyrektor generalny koncernu, miał wiedzieć o problemach z niewłaściwym traktowaniem pracowników. Mężczyzna miał też tuszować zgłaszane kłopoty i zablokować zwolnienie jednej z osób oskarżanej o molestowanie podwładnej.

Szef działu PlayStation w e-mailu wysłanym do swoich pracowników podkreślił, że kierownictwo Sony było „przygnębione i szczerze oszołomione”, kiedy przeczytało jakoby Activision „nie zrobiło wystarczająco dużo, by zająć się głęboko zakorzenioną kulturą dyskryminacji i nękania”.

cod_vanguard_actiblizz
Pierwsze doniesienia o problemach w Activision Blizzard pojawiły się latem

„Skontaktowaliśmy się z Activision natychmiast po opublikowaniu artykułu [The Wall Street Journal - dop. red.], aby wyrazić nasze głębokie zaniepokojenie i zapytać, jak zamierzają odnieść się do zarzutów zawartych w tekście” - napisał Ryan.

„Nie wierzymy w ich zapewnienia, że we właściwy sposób zareagowali na sytuację” - dodał menedżer. W oficjalnych komunikatach wydawca Diablo przekonywał, że doniesienia przedstawiają zniekształcony obraz firmy i Bobby'ego Koticka. Lojalność wobec dyrektora generalnego wyraził też zarząd.

Przypomnijmy, że Sony współpracuje z Activision w kilku obszarach. Przykładowo zawarta między oboma koncernami umowa zakłada, że posiadacze konsol PlayStation otrzymują bonusowe treści w grach z serii Call of Duty.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami