Phil Spencer ma nadzieję na rozwój "legalnej emulacji"

By stare gry nie przepadły na zawsze.

W rozmowie z serwisem Axios szef działu gier wideo w Microsofcie wyraził nadzieję, że wszyscy przedstawiciele branży postarają się znaleźć sposób na opracowanie funkcjonalnych emulatorów, które pomogą zachować dostęp do starszych tytułów.

- Mam nadzieję (i myślę, że teraz mogę tak o tym mówić), że cała branża będzie pracować nad legalną emulacją, która pozwoli współczesnym platformom na uruchamianie starych produkcji, by odbiorcy mogli grać we wszystkie gry - podkreślił Phil Spencer.

Microsoft skutecznie stosuje emulację w swoim programie wstecznej kompatybilności na konsolach Xbox One i Xbox Series.

Spencer wskazał na branżę muzyczną czy filmową, zwracając uwagę na nieograniczony niemal dostęp do starych dzieł. „Naprawdę są powody, by gry wideo poszły w podobnym kierunku” - zaznaczył.

Emulacja związana jest jednak z różnymi ograniczeniami prawnymi, choćby z wyczerpującymi się licencjami na muzykę czy prawa do po wykorzystania niektórych elementów.

Niedawno Microsoft poinformował, że ostatnie 70 nowości to prawdopodobnie ostatni zestaw gier we wstecznej kompatybilności na Xboksach.

Reklama

Skocz do komentarzy (6)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (6)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami