Wydano dwie gry w świecie League of Legends - i zapowiedziano kolejne

Uniwersum się rozrasta.

Riot Games wydało wczoraj dwa zapowiedziane wcześniej spin-offy w uniwersum League of Legends: Ruined King oraz Hextech Mayhem. Potwierdzono też, że w przyszłym roku ukażą się dwa kolejne.

Hextech Mayhem: A League of Legends Story (podobny podtytuł otrzymują wszystkie pozycje) to nowa platformówka rytmiczna od mistrzów gatunku ze studia Choice Provisions, odpowiedzialnego w przeszłości za udaną serię Bit.Trip.

Gracze wcielają się w Ziggsa, który wesoło skacze przez miasto Piltover, siejąc ogólne zniszczenie w akompaniamencie licznych eksplozji. Akcję obserwujemy z boku, uciekając przed Heimerdinger.

Produkcja dostępna jest na PC i Nintendo Switch, wyceniona na skromne 36 zł.

Druga pozycja - Ruined King: A League of Legends Story - to już nieco bardziej „klasyczne” podejście do popularnego uniwersum. Otrzymujemy turową grę RPG od studia Airship Syndicate, twórców Darksiders Genesis.

Eksplorujemy metropolię Bilgewater oraz przeklęte wyspy Shadow Isles, kontrolując drużynę złożoną z postaci z League of Legends, wykonując zadania i walcząc z przeciwnikami.

Skala jest tutaj nieco większa, z zabawą nawet na kilkadziesiąt godzin. Tytuł kosztuje 120 zł na PC, PlayStation 4 i Xbox One, a wkrótce powinny pojawić się także aktualizacje na PS5 i Xbox Series X/S.

Są też wydania specjalne i bonusy, w tym skiny do wykorzystania w League of Legends.

Jednocześnie zapowiedziano dwa kolejne spin-offy. Song of Nunu: A League of Legends Story od Tequila Works - twórców Rime - opisywane jest jako „ciepła przygoda dla pojedynczego gracza”. Nunu i Willump poszukują matki tego pierwszego.

CONV/RGENCE: A League of Legends Story od Double Stallion to kolejna platformówka 2D, stawiająca na akcję i mechanikę kontrolowania czasu.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Przerwa techniczna w weekend

Niektóre funkcje serwisu zostaną czasowo wyłączone.

Chorus - porady na start: początek gry, jak zacząć

Co robić na początku gry, jak walczyć i zdobywać pieniądze.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami