Zapomniany Project Awakening powraca z prezentacją imponującego silnika

Otwarty las.

Japońskie studio Cygames zaprezentowało nowe ujęcia z gry Project Awakening, która - jak sądziło wielu graczy - została anulowana już dawno temu. Tytuł zapowiedziano bowiem w 2016 roku.

Od tego czasu o grze w stylu Dark Souls na PlayStation 4 mówiło się niewiele. Ostatnie wieści pochodzą z 2019 roku, gdy w bazie danych PEGI pojawiły się informacje o rzekomym demie, którego jednak nigdy nie wydano.

Prezentacja z 2018 roku ujawniała rozgrywkę łączącą elementy Monster Hunter czy Dragon's Dogma, z naciskiem na kooperację dla dwunastu graczy w otwartym świecie i stylistyką fantasy.

Teraz Project Awakening - nie jest to jeszcze ostateczna nazwa - wraca do świadomości graczy. Wszystko to za sprawą materiału wideo z niedawnej transmisji, podczas której Cygames zaprezentowało demo silnika Cyllista Game Engine.

Technologia stworzona na potrzeby produkcji imponuje rozmachem, głównie - jak się wydaje - właśnie w sferze tworzenia otwartych światów, lasów i rozległych krajobrazów. Wszystko to z naturalny oświetleniem, długim zasięgiem rysowania obiektów i gęstą roślinnością.

Poza kilkoma ujęciami z bohaterem niewiele dowiadujemy się natomiast na temat samego Project Awakening. Można bezpiecznie zakładać, że platformą docelową nie jest już PS4, lecz PlayStation 5, lecz poza tym nadal nie wiemy nic nowego.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami