Twórcy Genshin Impact pracują nad "paranormalną" strzelanką

W nowym studiu w Kanadzie.

  • Studio miHoYo zakłada nowy oddział w Kanadzie
  • Zespół zajmie się strzelanką z otwartym światem

Twórcy popularnego Genshin Impact - chińskie studio miHoYo - otwierają pierwsze biuro w Ameryce Północnej, w kanadyjskim Montrealu.

Wpis na stronie miasta ujawnia szereg detali. Mowa o planach zatrudnienia ponad setki deweloperów w okresie najbliższych dwóch lat.

Opisano także, jakim projektem zajmą się twórcy. „Jako centrum badań i rozwoju, team z Kanady będzie współpracował ściśle z globalnym zespołem deweloperskim, koncentrując się na całkiem nowej grze AAA z otwartym światem i rozgrywką bazującą na strzelaniu”.

1

Wszystko to w „żyjącym, paranormalnym uniwersum” - dodano. „Dzięki niedawnej premierze Genshin Impact na całym świecie zebraliśmy mnóstwo doświadczeń z zakresu tworzenia i wspierania gier. Planujemy wykorzystać tę wiedzę, by przygotować jest wyższą jakość” - zapewnia Forrest Liu, współzałożyciel miHoYo.

Jedno z ogłoszeń o pracę mówi między innymi o twórcy specjalizującym się tworzeniu „sieci drogowej w otwartym świecie z obszarami miejskimi i dziczą”.

Montreal to miasto z ogromną liczbą konkurujących o specjalistów firm deweloperskich. Duże oddziały ma tutaj Ubisoft, Gearbox, 2K, Amazon, Quantic Dream, Epic, Unity, Warner Bros czy EA, by wymienić kilka.

„Doceniamy doświadczenie oraz kreatywność lokalnego ekosystemu i wierzymy, że pomoże on miHoYo” - dodano w ogłoszeniu.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami