Fala niskich ocen Battlefield 2042 na Metacritic

„To nie ma nic wspólnego z Battlefieldem”.

Battlefield 2042 oficjalnie ukaże się 19 listopada, ale abonenci EA Play Pro i posiadacze droższych edycji mogą już grać bez ograniczeń. W związku z tym pojawiły się opinie fanów - niezbyt przychylne.

W serwisie Metacritic gracze masowo wystawiają niskie noty najnowszej odsłonie cyklu studia DICE. Średnia ocen tytułu w wersji PC wynosi 2,5 - rezultat bazuje na 1601 recenzjach, z czego aż 1267 jest negatywnych.

„To nie ma nic wspólnego z Battlefieldem” - twierdzi internauta Legendary_D17, wśród zarzutów wymieniając brak tablic wyników, klas, destrukcji otoczenia, statystyk i czatu głosowego oraz niewielką liczbę broni. „To niedokończona, niedopracowana i zepsuta gra” - dodaje.

Zobacz także: Battlefield 2042 - poradnik i najlepsze porady - obszerny przewodnik do gry i wszystkich trybów

battlefield_2042_pogoda
Nowością w Battlefield 2042 są zjawiska pogodowe

„Jestem w szoku, jak ta produkcja jest zła. Nie ma tablic wyników, cztery bronie na klasę, bezbarwni specjaliści, przez których nie ma poczucia prawdziwej personalizacji, złe serwery, kiepsko reagujące sterowanie, czasami bez powodu nie można ożywić towarzysza, a strzelanie jest jednym z najgorszych we współczesnych tytułach. Ten projekt nie był gotowy na premierę” - wtóruje bthaxton1990.

Zobacz też: Battlefield 2042 - poradnik i najlepsze porady

„Okej, kocham tę serię, ale to już nie jest Battlefield. To jakiś miks Apexa i Warzone z domieszką jakichś 15 procent Battlefielda w zły sposób. Już widzę ten skok na kasę, który odbędzie się za parę tygodni… Gunplay jest jednym z najgorszych, jaki widziałem w strzelankach. Sprzęt niezbędny do uruchomienia gry w normalnej płynności to żart” - pisze zaś Dududustorm.

Fani narzekają również na wszechobecne błędy. Wspominają na przykład o unoszących się w powietrzu czołgach, przenikaniu postaci i obiektów przez ziemię i szybko biegających żołnierzach. Niektórzy chwalą jednak tryb Portal. Co ciekawe, o ile nie brakuje ocen 0, wiele not jest wyższych: użytkownicy wystawiają zarówno „dwójki”, jak i „czwórki”.

Krytyka skupiła się przede wszystkim na wersji PC, ale wersje konsolowe również mają niskie wyniki. Średnia ocen graczy edycji PS5 i Xbox Series X wynosi odpowiednio 4,1 i 2,5 aczkolwiek rezultaty bazują na znacznie mniejszej liczbie opinii.

Reklama

Skocz do komentarzy (9)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (9)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami