EA eliminuje "farmy doświadczenia" w Battlefield 2042

W trybie Portal.

Twórcy ze studia DICE poinformowali, że tymczasowo wyłączają możliwość zdobywania punktów doświadczenia na niestandardowych serwerach w trybie Portal.

Jak informowaliśmy w ubiegły piątek, opcja zabawy wyrosła na jeden z głównych sposobów na szybkie pozyskanie doświadczenia. To zdobywane było nie tylko na botach, ale także na nieświadomych graczach.

Przypomnijmy: opisywany moduł pozwala tworzyć przeróżne tryby rozgrywki - co nie uległo zmianie. Gracze wykorzystywali wariant, by zakładać tak zwane „farmy doświadczenia”, gdzie - dla przykładu - przeciwnicy mieli jeden punkt życia.

1
Portal był zdominowany przez „farmy”

To umożliwia masowe zabijanie, a doświadczenie jest wspólne dla dwóch pozostałych trybów, co pozwalało szybko dokonywać postępy, odblokować bronie i tak dalej.

Jak poinformowano na Twitterze, „nagrody XP na niestandardowych serwerach Portal są tymczasowo wyłączone”. Nie jest obecnie jasne, czy twórcy planują wprowadzenie jakichś bardziej permanentnych zmian w trybie.

Zmniejszono także doświadczenie zdobywane w klasycznym trybie All-Out Warfare z Podbojem, ale tylko w przypadku grania solo lub w kooperacji. Tutaj także chodzi o wyeliminowanie „farmowania” punktów na botach prowadzonych przez sztuczną inteligencję.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami